Aktualitet Lajme

BASHKIA E DELVINËS VLERESOI MËSUESIN DHE PUBLICISTIN SHUAIP MEHMETI, PAS VDEKJES ME TITULLIN “QYTETAR NDERI :/

DELVINE, 08 Mars/Radio Saranda// = Bashkia e Delvinës zhvilloi më 7 mars një veprimtari për të nderuar mësuesin dhe publicistin Shuaip Mehmeti me titullin  “Qytetar Nderi ”, një figura publike me kontribute të shquara në arsimin bashkohor në rajonin e Delvinës si dhe në gazetari . Me këtë rast  u mbajëtn ligjërata nga bashkepunëtorë të […]

Lajme

EMËROHET DREJTORI I RI I TATIM-TAKSAVE NË BASHKINË E SARANDËS.

=SARANDE, 08 Mars/Radio “Saranda”// Është emëruar gjatë fundjavës që sapo u mbyll, drejtori i ri i Tatim-Taksave në Bashkinë e Sarandës. Burime zyrtare të këtij institucioni bënë të ditur se në krye të kësaj drejtorie kryebashkiaku Adrian Gurma ka emëruar Lorent Binerin . Drejtoria e tatim taksave është nga sektorët më të rëndësishëm jetik në […]

Kuriozitete

NË BASHKINË E SARANDËS ZYRA E POLITIKAVE DHE E NDIHMES SOCIALE, FORMATOHET NË NIVELIN E NJË DREJTORIE.

=SARANDE, 07 Mars/Radio Saranda/ Në bashkinë e Sarandës Zyra e Politikave dhe e Ndihmës Sociale, nga sot formatohet në nivelin e një drejtorie, duke fokusuar kështu  prioritetet ndaj këtyre çështjeve. Burime zyrtare bënë të ditur për Radion “Saranda” se ne  krye të kesaj drejtorie, kryetari i bashkisë  Adrian Gurma ka emëruar Anila Pikulin, deri dje […]

Lajme

NGA 1 PRILLI DERI NË 31 TETOR DOGANAT E QAFË BOTËS DHE TË PORTIT SARANDE DO TE FUNKSIONOJNE 24 ORE

Nga 1 Prilli deri më 31 Tetor, dogana e Qafë Botës, ashtu si dogana në Portin e Sarandës, do të funksionojnë 24 orë pa ndërprerje. Kjo marrëveshje u arrit pas disa negociatave me autoritetet doganore greke gjate muajve te fundit. –çka pohohet edhe ne nje status ne fb te deputetit Alket Hyseni. Prej kohesh, PKK […]

Aktualitet Lajme

Gjesti i veçantë i policisë së Vlorës, ndalojë qytetaret dhe u dhurojnë lule

Me rastin e 8 Marsit – Ditës së Gruas, Policia e Vlorës ndryshe nga ditët e tjera rutinë, nëpërmjet punonjësve të policisë (djem e vajza) ka dalë në qytet duke dhuruar lule për gratë dhe vajzat e qytetit të Vlorës dhe broshura për burrat të cilat përmbanin mesazhe kundër dhunës ndaj grave. Nuk janë thjeshtë […]