Lajme Opinion

SHËNIM I DITËS NË RADIO “SARANDA”:NUK MJAFTON VETËM HAPJA E PORTËS SI KËSHTJELLË NË BASHKI

E MERKURE, 14/08/2019/SH.Hajno// Prej dy ditesh apo dicka me tepër, shohim ne faqën e fb të bashkisë Sarandë, kolazh me foto sesi kryebashkiaku i ri zoti Adrian Gurma, është përfshirë bashkë me punonjës të administratës për pastrimin e qytetit. Madje, të shumë skutave edhe nëpër lagje ku prej kohësh, ka munguar pastrimi. Kjo qasje pozitive, […]

Lajme Opinion Politike

ADRIAN GURMA: “KOHA E FJALËVE KA MBARUAR.

ADRIAN GURMA: “KOHA E FJALËVE KA MBARUAR. TANI ËSHTË KOHA E PUNËVE”.   Radio Saranda: Adrian Gurma deklaroi sot nga zyra e kryetarit të bashkisë se koha e fjalëve ka mbaruar dhe se tani është koha e punëve Në daljen e pare publike për mediat nga zyra e kryebashikiakut, Gurma theksoi se “Sarada ka shumë […]

Lajme Politike Uncategorized

DEPUTETI DAMIAN GJIKNURI, NJËHERËSH EDHE SEKRETAR POLITIK I PS-S PËR QARKUN E VLORËS, VLERESOI SOT ZGJEDHJET E LOKALE NË SARANDË SI NJE GARE TE VERTETE DHE KUNDËRSHTARIN, KANDIDATIN E PAVARUR

//SARANDE,,06.08.2019/RADIO-SR//=Deputeti Damian Gjiknuri, njeheresh edhe sekretar politik i PS- për qarkun e Vlorës, I ka vleresuar sot zgjedhjet e locale ne Sarandë si dhe kundershtarin, kandidatin e pavarur Ilir Nikolla pa ia përmendur emrin këtij të fundit. Deklarata e Gjiknurit u bë në zyrën e kryetarit të ri të bashkisë Sarandë,Adrian Gurma, në daljen e […]

Lajme Politike Uncategorized

KONSTITUOHET KESHILLI I RI BASHKIAK I SARANDES

 Kryetari i Bashkisw Adrian Gurma dhe keshilltaret bejne betimin dhe nisin nga puna. SARANDE, 06/08/2019-RADIO SR/ Eshte konstituuar sot  këshilli i ri bashkiak i Sarandës, produkt i zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Në ceremoninë e konstituimit në sallën e konferencave në hotel “Butrinti”, përveç këshilltarëve të rinj, morën pjesë qytetarë të Sarandës dhe Ksamilit, intelektualë, […]

Lajme Politike Uncategorized

DELVINË. KONSTITUOHET KËSHILLI I RI BASHKIAK

DELVINË, 05/08/2019-RADIO SR// Është konstituuar sot(e hënë) në Delvinë këshilli i ri bashkiak i dalë nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Në këtë mbledhje solemne përvec dhjetra qytetarëve delvinjotë kane qenë të pranishëm edhe prefekti i Qarkut Vlorë Flamur Mamaj si dhe deputetët Alket Hyseni dhe Andrea Marto. Ceremonia e konstituimit nisi me himnin kombetar.Sipas […]

Lajme Politike

KLP (KESHILLI I LARTE I PROKURORISE) PREZANTOI LORENC MERKURIN SI DREJTUES I PROKURORISE SE RRETHIT GJYQESOR SARANDE

SARANDE RADIO, 19/07/2019-Radio SR// Këshilli i Lartë i Prokurorisë prezantoi te premten Lorenc Merkurin si drejtues i prokurorise te rrethit gjyqesor SR./.Per te bere prezantimni e titullarit te ri te organit te akuzes, KLP kishte ngarkuiara anetaren, Nurihan Seiti .Ne prezantimin e z.Merkuri ishin te pranishem punonjes te prokurorise dhe administrates se ketij institucioni ne […]

Lajme

“SARANDA 2019” PANAIRI VIII KOMBËTAR I SUVENIREVE

NJOFTIM “SARANDA 2019” PANAIRI VIII KOMBËTAR I SUVENIREVE NË DATAT: 22, 23 dhe 24 GUSHT 2019 NË SARANDË, AGJENCIA AJMMI (AGJENCIA JONIANE E MJEDISIT, MEDIAS DHE INFORMACIONIT) ME MBËSHTETJEN E BASHKISË SARANDË, ORGANIZON EVENTIN KOMBËTAR PËR PROMOVIMIN E TURIZMIT DHE MJEDISIT TË QËNDRUSHËM: “PANAIRI VIII KOMBËTAR I SUVENIREVE TURISTIKE MIQËSORE ME MJEDISIN, “SARANDA 2019” -Në […]

Ekonomi Lajme

Misteri i delvinjotëve të arrestuar në protestën e opozitës

Kryetari i PD Delvinë nepermjet nje statusi ne fb ka kerkuar lirimin e delvinjoteve te arrestuar ne protesten e opozites, por pa percaktuar se per sa dhe per cilet persona behet fjale. Nga komunikata e leshuar nga policia behet e ditur se jane arrestuar 37 protestues, por mes tyre nuk figuron asnje nga Delvina. Mbetet […]

Lajme

Copyrighting trends and business ideas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Atqui eorum nihil est eius generis, ut sit in fine atque extrerno bonorum. Non autem hoc: igitur ne illud quidem. Atque haec coniunctio confusioque virtutum tamen a philosophis ratione quadam distinguitur. Utilitatis causa amicitia est quaesita. Sed emolumenta communia esse dicuntur, recte autem facta et peccata non […]