Aktualitet Opinion

REFERUAR SITUATËS PËR MASAT KUNDËR KORONAVIRUSIT RAMA U BËRI THIRRJE MEDIAVE PËR VETPËRMBAJTJE

SARANDE, 09 Mars//Radio Saranda// Referuar situatës për masat  kundër koronavirusit Kryeministri Edi Rama u bëri thirrje sot mediave për vetpërmbajtje. Ai vuri ne dukje per mediata ne mbledhjen e qeverise  se armiku kryesor është paniku. Rama permendi se burime baze ne kete situate, duhet te jene vetem ato te certifikuara, pra te Ministrise se Shendetesise.//R-SR//

Lajme Opinion

SHËNIM I DITËS NË RADIO “SARANDA”:NUK MJAFTON VETËM HAPJA E PORTËS SI KËSHTJELLË NË BASHKI

E MERKURE, 14/08/2019/SH.Hajno// Prej dy ditesh apo dicka me tepër, shohim ne faqën e fb të bashkisë Sarandë, kolazh me foto sesi kryebashkiaku i ri zoti Adrian Gurma, është përfshirë bashkë me punonjës të administratës për pastrimin e qytetit. Madje, të shumë skutave edhe nëpër lagje ku prej kohësh, ka munguar pastrimi. Kjo qasje pozitive, […]

Lajme Opinion Politike

ADRIAN GURMA: “KOHA E FJALËVE KA MBARUAR.

ADRIAN GURMA: “KOHA E FJALËVE KA MBARUAR. TANI ËSHTË KOHA E PUNËVE”.   Radio Saranda: Adrian Gurma deklaroi sot nga zyra e kryetarit të bashkisë se koha e fjalëve ka mbaruar dhe se tani është koha e punëve Në daljen e pare publike për mediat nga zyra e kryebashikiakut, Gurma theksoi se “Sarada ka shumë […]

Opinion

Nga Trajnimi “ZGJEDHJET LOKALE DHE MEDIA”

GJIROKASTER, /15.03.2019// Nga Trajnimi “ZGJEDHJET LOKALE DHE MEDIA”, Departamenti i Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin e Tiranës në bashkëpunim me Fondacionin Konrad Adenauer (KAS) dhe Autoritetin e Mediave Audiovizive (AMA), në mjediset e Hotel Çajupi, organizuan trajnimin me përfaqësues të gazetareve dhe administratoreve te mediave lokale Gjirokaster dhe Sarande. Ne trajnim edhe gazetare te Radios […]

Opinion

z.Pellumb QERIMI ne ZA(Zyra Arsimore) Delvine

DELVINE. 04/05/2019// Gjate Intervistes se Dites per edicionin informativ .Ne ZA(Zyra Arsimore) Delvine ,e drejtorin e ketij institucioni z.Pellumb QERIMI. Informacion i hollesishem mbi ate cka do te jete pritshmeria ne sistemin arsimor parauniversitar, me ristrukturimin e fundit.Organizimi i DRA (Drejtorive Rajonale Arsimore)ne pese rajone te Shqiperise. ZA e Delvines, perfshin tani edhe Bashkine e […]

Opinion

Marin Mema me porosi për politikanët shqiptarë në Maqedoni: “Faleminderit tradhëtarë”

Nga: Marin Mema   Keni kohë që “rregjeni” duke folur për të drejtat e shqiptarëve në Fyrom kur në fakt keni punuar vetëm kundër interesave të tyre. Keni blerë e shitur vota, interesa, keni masakruar, ushtruar presion, shkarkuar e emëruar shqiptarë në emër të xhepave tuaj. Jeni ndarë e shpërndarë aq shumë sa keni humbur […]

Opinion

Tsunami in Japan, 50 people died

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Atqui eorum nihil est eius generis, ut sit in fine atque extrerno bonorum. Non autem hoc: igitur ne illud quidem. Atque haec coniunctio confusioque virtutum tamen a philosophis ratione quadam distinguitur. Utilitatis causa amicitia est quaesita. Sed emolumenta communia esse dicuntur, recte autem facta et peccata non […]

Opinion

Obama press meet 2019

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Atqui eorum nihil est eius generis, ut sit in fine atque extrerno bonorum. Non autem hoc: igitur ne illud quidem. Atque haec coniunctio confusioque virtutum tamen a philosophis ratione quadam distinguitur. Utilitatis causa amicitia est quaesita. Sed emolumenta communia esse dicuntur, recte autem facta et peccata non […]

Opinion

Life changing lesions from Gautam Buddha

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Atqui eorum nihil est eius generis, ut sit in fine atque extrerno bonorum. Non autem hoc: igitur ne illud quidem. Atque haec coniunctio confusioque virtutum tamen a philosophis ratione quadam distinguitur. Utilitatis causa amicitia est quaesita. Sed emolumenta communia esse dicuntur, recte autem facta et peccata non […]

Destinacione Turistike Opinion

Political changes in 2018

California Democrat Maxine Waters, the first woman and first African-American to chair the House Financial Services Committee, is planning to use her new power to push for more women and minorities in the top ranks of corporate America. Some firms are panicking at the prospect of new public scrutiny, according to lobbyists, who say that […]