Lajme Politike

GJYQTARJA E SARANDËS, NEVRIE DUKA SHKARKOHET NGA KOMISIONI I PAVARUR I KUALIFIKIMIT DHE LARGOHET NGA SISTEMI I DREJTESISE

//SARANDE, 13  Mars/Radio Saranda// Gjyqtarja e Sarandës, Nevrie Duka u shkarkua një ditë më parë  nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.  Sikurse informon portali investigativ kombetar REPORTER AL;( publikimi i BIRN Albania për lajme, investigime, analiza, video, foto dhe reportazhe);.gjyqtarja  u përball me një raport negativ të pasurisë në seancën dëgjimore dhe u shkarkua brenda […]

Lajme Opinion Politike

ADRIAN GURMA: “KOHA E FJALËVE KA MBARUAR.

ADRIAN GURMA: “KOHA E FJALËVE KA MBARUAR. TANI ËSHTË KOHA E PUNËVE”.   Radio Saranda: Adrian Gurma deklaroi sot nga zyra e kryetarit të bashkisë se koha e fjalëve ka mbaruar dhe se tani është koha e punëve Në daljen e pare publike për mediat nga zyra e kryebashikiakut, Gurma theksoi se “Sarada ka shumë […]

Lajme Politike Uncategorized

DEPUTETI DAMIAN GJIKNURI, NJËHERËSH EDHE SEKRETAR POLITIK I PS-S PËR QARKUN E VLORËS, VLERESOI SOT ZGJEDHJET E LOKALE NË SARANDË SI NJE GARE TE VERTETE DHE KUNDËRSHTARIN, KANDIDATIN E PAVARUR

//SARANDE,,06.08.2019/RADIO-SR//=Deputeti Damian Gjiknuri, njeheresh edhe sekretar politik i PS- për qarkun e Vlorës, I ka vleresuar sot zgjedhjet e locale ne Sarandë si dhe kundershtarin, kandidatin e pavarur Ilir Nikolla pa ia përmendur emrin këtij të fundit. Deklarata e Gjiknurit u bë në zyrën e kryetarit të ri të bashkisë Sarandë,Adrian Gurma, në daljen e […]

Lajme Politike Uncategorized

KONSTITUOHET KESHILLI I RI BASHKIAK I SARANDES

 Kryetari i Bashkisw Adrian Gurma dhe keshilltaret bejne betimin dhe nisin nga puna. SARANDE, 06/08/2019-RADIO SR/ Eshte konstituuar sot  këshilli i ri bashkiak i Sarandës, produkt i zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Në ceremoninë e konstituimit në sallën e konferencave në hotel “Butrinti”, përveç këshilltarëve të rinj, morën pjesë qytetarë të Sarandës dhe Ksamilit, intelektualë, […]

Lajme Politike Uncategorized

DELVINË. KONSTITUOHET KËSHILLI I RI BASHKIAK

DELVINË, 05/08/2019-RADIO SR// Është konstituuar sot(e hënë) në Delvinë këshilli i ri bashkiak i dalë nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Në këtë mbledhje solemne përvec dhjetra qytetarëve delvinjotë kane qenë të pranishëm edhe prefekti i Qarkut Vlorë Flamur Mamaj si dhe deputetët Alket Hyseni dhe Andrea Marto. Ceremonia e konstituimit nisi me himnin kombetar.Sipas […]

Lajme Politike

KLP (KESHILLI I LARTE I PROKURORISE) PREZANTOI LORENC MERKURIN SI DREJTUES I PROKURORISE SE RRETHIT GJYQESOR SARANDE

SARANDE RADIO, 19/07/2019-Radio SR// Këshilli i Lartë i Prokurorisë prezantoi te premten Lorenc Merkurin si drejtues i prokurorise te rrethit gjyqesor SR./.Per te bere prezantimni e titullarit te ri te organit te akuzes, KLP kishte ngarkuiara anetaren, Nurihan Seiti .Ne prezantimin e z.Merkuri ishin te pranishem punonjes te prokurorise dhe administrates se ketij institucioni ne […]

Politike

Mblidhet në ilegalitet “Komiteti i Turizmit”

Deputeti Alket Hyseni nepermjet nje publikimi ne fb e tij ka njoftuar se mesditen e djeshme na u paska mbledhur ne Sarande i ashtequajturi “Komiteti i Turizmit” Alket Hyseni shkruan se “…Bashkëbisedim me operatorët turistikë të zonës, me pushtetin lokal, si dhe institucionet shtetërore që kanë lidhje me turizmin. Së bashku me Damianin dhe Andrean, mikpritëm […]

Politike

Jolio Dine refuzon mandatin e deputetit

Jolio Dine ka njoftuar se ka refuzuar te pranoje mandatin e deputetit, pas dorezimit te mandateve nga deputetet e Partise Demokratike.Jolio Dine shprehet se“Nuk e pranoj mandatin e deputetit!Endrra ime eshte te ndryshoj Saranden, edhe duke sakrifikuar…veten!Jo te ndryshoj veten, duke sakrifikuar Saranden!Nese nje dite do me duhet te perfaqesoj bashkeqytetaret e mi, dua te […]

Politike

This new technology will make drastic changes

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Atqui eorum nihil est eius generis, ut sit in fine atque extrerno bonorum. Non autem hoc: igitur ne illud quidem. Atque haec coniunctio confusioque virtutum tamen a philosophis ratione quadam distinguitur. Utilitatis causa amicitia est quaesita. Sed emolumenta communia esse dicuntur, recte autem facta et peccata non […]

Politike

Google server down for an hour

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Atqui eorum nihil est eius generis, ut sit in fine atque extrerno bonorum. Non autem hoc: igitur ne illud quidem. Atque haec coniunctio confusioque virtutum tamen a philosophis ratione quadam distinguitur. Utilitatis causa amicitia est quaesita. Sed emolumenta communia esse dicuntur, recte autem facta et peccata non […]