Lajme Uncategorized

PANAIRI I SUVENIREVE TURISTIKE 2019

PANAIRI I SUVENIREVE TURISTIKE 2019, NE DITEN E TIJ TE DYTE Radio Saranda Kjo dite nisi ne “Grand Arena”, me ceremonine e vleresimit me çertifikata dhe çmime per pjesemarresit dhe per prurjet me te mira ne Panairin 2019, si dhe me ceremonine e prerjes se tortes te Panairit. Ne kete ceremoni mori pjese edhe Kryetari […]

Lajme Politike Uncategorized

DEPUTETI DAMIAN GJIKNURI, NJËHERËSH EDHE SEKRETAR POLITIK I PS-S PËR QARKUN E VLORËS, VLERESOI SOT ZGJEDHJET E LOKALE NË SARANDË SI NJE GARE TE VERTETE DHE KUNDËRSHTARIN, KANDIDATIN E PAVARUR

//SARANDE,,06.08.2019/RADIO-SR//=Deputeti Damian Gjiknuri, njeheresh edhe sekretar politik i PS- për qarkun e Vlorës, I ka vleresuar sot zgjedhjet e locale ne Sarandë si dhe kundershtarin, kandidatin e pavarur Ilir Nikolla pa ia përmendur emrin këtij të fundit. Deklarata e Gjiknurit u bë në zyrën e kryetarit të ri të bashkisë Sarandë,Adrian Gurma, në daljen e […]

Lajme Politike Uncategorized

KONSTITUOHET KESHILLI I RI BASHKIAK I SARANDES

 Kryetari i Bashkisw Adrian Gurma dhe keshilltaret bejne betimin dhe nisin nga puna. SARANDE, 06/08/2019-RADIO SR/ Eshte konstituuar sot  këshilli i ri bashkiak i Sarandës, produkt i zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Në ceremoninë e konstituimit në sallën e konferencave në hotel “Butrinti”, përveç këshilltarëve të rinj, morën pjesë qytetarë të Sarandës dhe Ksamilit, intelektualë, […]

Lajme Politike Uncategorized

DELVINË. KONSTITUOHET KËSHILLI I RI BASHKIAK

DELVINË, 05/08/2019-RADIO SR// Është konstituuar sot(e hënë) në Delvinë këshilli i ri bashkiak i dalë nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Në këtë mbledhje solemne përvec dhjetra qytetarëve delvinjotë kane qenë të pranishëm edhe prefekti i Qarkut Vlorë Flamur Mamaj si dhe deputetët Alket Hyseni dhe Andrea Marto. Ceremonia e konstituimit nisi me himnin kombetar.Sipas […]