/02.04/.2020/ Pesë pacientë, kanë lënë sot spitalin e Infektivit, pasi kanë fituar betejën kundër COVID-19.

Lajmi është dhene nga Ministrja e Shendetesise, Ogerta Manstirliu.

Permes nje statusi ne ‘Facebook’ ministrja shkrun se:

“5 paciente  pacientë kanë lënë sot spitalin  Infektiv
Mjekët dhe infermierët që shihni në foto janë një pjesë e ekipit të palodhur të këtij spitali që po përballen ditë e natë, me sakrificë të jashtëzakonshme në luftë me COVID19/R-SR/