/18/04/2020// Një bombul gazi ka shpërthyer në një banesë në lagjen nr. 4 në Sarandë. Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar dhe as dëme materiale, pasi bombula ishte instaluar në verandën e apartamentit. Forcat zjarrfikëse kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes për të izoluar dhe fikur zjarrin./R-SR///