Mes 12 personave që kanë mundur koronavirusin, 3 janë personel mjekësor duke çuar kështu në 21 numrin e bluzave të bardha që janë shëruar. Kështu bën të ditur ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

“Edhe 3 personel shëndetësor janë shëruar pas testit konfirmues nga laboratori i virologjisë në IShP. Shkon në 21 numri i mjekëve dhe infermierëve të shëruarve nga COVID19. Deri tani 116 qytetarë dhe staf mjekësor e kanë mundur COVID-19”, shkruan Manastirliu./R-SR//