Një tërmet me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter ka rënë në Derven të Fushë Krujës, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në Durrës, Tiranë dhe Shijak.

Sipas IGJEUM, tërmeti i orës 22.15 ishte me thellësi 34 kilometër.

Deri tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.-njofon ATSH.///