• Zbulohet arsenal armësh në një banesë në një fshat pranë kufirit greko-shqiptar në Igumenicë. Në banesë u gjetën 3 kallashnikovë, 1 pushkë Mauser, 3 thika, 1324 fishekë kallashnikovi, 5 krehra, 7 fishekë të kalibrave të ndryshëm etj.

Në pranga ka rënë një shtetas grek ndërkohë që ka dyshime dhe po hetohet për rrjet të trafikut të armeve Shqipëri-Greqi.///